ایزوگام خوب چه مشخصاتی دارد؟

ایزوگام خوب

ایزوگام خوب در درجه‌ی اول ایزوگامی است که توسط سازمان استاندارد تایید شده باشد و بر روی رول آن نشان استاندارد و مشخصات استاندارد آن درج شده باشد. شما می‌توانید برای اطمینان بیشتر مشخصات روی شرینک ایزوگام را با خود محصول تطابق دهید. مشخصاتی همچون وزن (با ترازو) و ضخامت (با کولیس) به راحتی قابل اندازه گیری است. چه فروشنده و چه خریدار بهتر است این آزمایش ها را انجام دهند.

ایزوگام خوب در وهله‌ی بعدی ایزوگامی است که ضمانت نامه‌ی طولانی مدت واقعی داشته باشد. تولیدکننده ای که از کیفیت بالای محصول خود اطمینان دارد با خیال آسوده کیفیت و سلامت ایزوگام خود را ضمانت می‌کند و در قرارداد خود شروط غیر منطقی و شیطنت آمیز وارد نمی کند.  برای آشنایی بیشتر با ضمانت‌نامه ایزوگام اینجا را بخوانید.

 

مشخصات ایزوگام خوب :

 

ایزوگام خوب از چه مواد اولیه ای ساخته می‌شود؟

ایزوگام خوب ایزوگام پلیمری است و با قیر ۶۰-۷۰ خالص تولید می‌شود. هرچند باید توجه کنید که ایزوگام های تولید شده با قیر ۶۰-۷۰ قیمت بالاتری نسبت به ایزوگام های تولید شده با قیر دمیده دارند و باید صرفه‌ی اقتصادی آن را برای مورد استفاده‌ی آن در نظر بگیرید.

 

ایزوگام خوب چقدر عمر می‌کند؟

طول عمر ایزوگام به مشخصات زیادی از جمله شرایط آب و هوا، تابش نور خورشید بر روی آن و شرایط نگهداری آن بستگی دارد. اما یک ایزوگام خوب حداقل بین ۱۰ تا ۱۵ سال عمر می‌کند. با اولین بارش باران یا برف سری به پشت بام ایزوگام شده تان بزنید. جنس نامرغوب در همان بارش های اولیه کیفیت پایین خود را نمایان می‌کند.

 

ایزوگام خوب چه ضخامتی دارد؟

ضخامت ایزوگام خوب یا مرغوب که توسط سازمان استاندارد مشخص شده است  ۴±۰/۲ میلی‌متر است. به این معنا که ضخامت متوسط قابل قبول ۴ میلی‌متر است و از بازه ۳٫۸ میلیمتر تا ۴٫۲ میلیمتر از نظر سازمان استاندارد قابل قبول می‌باشد. ضخامت بالاتر آن به صورت ویژه و سفارشی نیز ساخته می شود اما برای مصارف خاص صنعتی.

 

ایزوگام خوب چه وزنی دارد؟

از نظر سازمان استاندارد وزن قابل قبول برای ایزوگام مرغوب برای هر متر مربع ۴±۰/۲ کیلوگرم می‌باشد. به این معنی که از بازه‌ی ۳٫۸ کیلوگرم تا ۴٫۲ کیلوگرم وزن استاندارد می‌باشد. برخی از ایزوگام ها با داشتن وزن ۵ کیلوگرم برای هر متر مربع ادعا بر بالا بودن کیفیت ایزوگام می‌کنند. دقت کنید که وزن بالا ملاکی برای کیفیت بالای ایزوگام نیست. ایزوگام های با کیفیت دولایه موجود در بازار همگی در بازه‌ی ۴ تا ۴٫۲ کیلوگرم برای هر متر مربع قرار دارند.

 

طول و عرض رول ایزوگام استاندارد چقدر است؟

عرض ایزوگام یک متر و طول آن باید ۱۰ متر باشد. در نتیجه رول های ایزوگامی که ۹ یا ۱۱ متر طول دارند استاندارد نمی‌باشند، البته در مواردی و به صورت سفارشی تولیدکنندگان رول هایی با طول بیشتر از ۱۰ متر و تا حدود ۲۰ متر تولید می‌کنند. این ایزوگام ها معمولا برای عایق کردن دیوارهایی با طول زیاد استفاده می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما